Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Arsenał Gorzowski
Nr: 6
Miejsce wydania: Gorzów Wielkopolski
Rok: 1998
Witny, biegają w chitynowych frakach pancerzy raki: czasem w przód, czasem w tył, jak te historie i opowieści przepływające strumieniami przez ludzkie życiorysy.
Wychodząc myślę o umiejętności pobywania w pasażu, w którym przychodzi spotykać przeszłość ściśniętą teraźniejszością. Myślę o bywalcach pasażu na Starym Trakcie, myślę o bywalcu tej ziemi, którego dyskretna obecność zmusza do ciągłego definiowania swojego tu bywania.
Późno, winnie lipcem, ciężko opowieścią i raki zaległy gdzieś w ciemnych legowiskach, sennie.Władysław Łazuka jest poetą, członkiem Związku Literatów Polskich. Urodził się w 1946 r. w Tyrawie Solnej na Rzeszowszczyźnie. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Stargardzie Szczecińskim oraz studia w Wyższej Szkole
Witny, biegają w chitynowych frakach pancerzy raki: czasem w przód, czasem w tył, jak te historie i opowieści przepływające strumieniami przez ludzkie życiorysy.<br>Wychodząc myślę o umiejętności pobywania w pasażu, w którym przychodzi spotykać przeszłość ściśniętą teraźniejszością. Myślę o bywalcach pasażu na Starym Trakcie, myślę o bywalcu tej ziemi, którego dyskretna obecność zmusza do ciągłego definiowania swojego tu bywania.<br>Późno, winnie lipcem, ciężko opowieścią i raki zaległy gdzieś w ciemnych legowiskach, sennie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Władysław Łazuka jest poetą, członkiem Związku Literatów Polskich. Urodził się w 1946 r. w Tyrawie Solnej na Rzeszowszczyźnie. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Stargardzie Szczecińskim oraz studia w Wyższej Szkole
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!