Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
klasy pokładowe i jedna techniczna. Wybrałem wydział techniczny. Od tej chwili szkolenie było prowadzone z uwzględnieniem specjalistycznego kierunku danej grupy. Przeważały jednakże w programie przedmioty ogólnokształcące, matematyka, fizyka etc.
- Jak wyglądała nauka w tych pierwszych miesiącach? - Trzeba powiedzieć, że nie był to dla nas, kursantów, okres zbyt korzystny. Szkoła nie dysponowała wtedy np. ani liczną, ani też należycie przygotowaną kadrą wykładowców. Zajęcia prowadzili przeważnie oficerowie młodzi, bez większej praktyki wojskowo-morskiej i pedagogicznej. Brakowało najpotrzebniejszych podręczników i pomocy naukowych. Istniały kłopoty lokalowe. Także sytuacja polityczna w kraju odrywała nas często od nauki.
- Kiedy Ob. Komandor został promowany na oficera Marynarki Wojennej
klasy pokładowe i jedna techniczna. Wybrałem wydział techniczny. Od tej chwili szkolenie było prowadzone z uwzględnieniem specjalistycznego kierunku danej grupy. Przeważały jednakże w programie przedmioty ogólnokształcące, matematyka, fizyka etc. <br>- Jak wyglądała nauka w tych pierwszych miesiącach? - Trzeba powiedzieć, że nie był to dla nas, kursantów, okres zbyt korzystny. Szkoła nie dysponowała wtedy np. ani liczną, ani też należycie przygotowaną kadrą wykładowców. Zajęcia prowadzili przeważnie oficerowie młodzi, bez większej praktyki wojskowo-morskiej i pedagogicznej. Brakowało najpotrzebniejszych podręczników i pomocy naukowych. Istniały kłopoty lokalowe. Także sytuacja polityczna w kraju odrywała nas często od nauki. <br>- Kiedy Ob. Komandor został promowany na oficera Marynarki Wojennej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego