Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
jest przybity i załamany rolą królika doświadczalnego na scenie polskiej nauki: - Czy te kilka stron mogą - czy powinny - przekreślić cały mój dotychczasowy dorobek? - pyta rozgoryczony.

Miłość do Kundery

Pod koniec lat siedemdziesiątych skończył slawistykę na Uniwersytecie Śląskim. Już na studiach zafascynowany był twórczością Milana Kundery. W 1985 r. czechosłowackiego pisasrza-dysydenta spotkał w Paryżu. Nie ukrywał, że chciałby na jego temat napisać doktorat. W tym czasie zaczynał już tłumaczyć Kunderę. Właśnie w Paryżu dostał od pisarza stos materiałów, a wśród nich artykuł prof. Ewy Le Grand.

W połowie lat osiemdziesiątych nie było jeszcze w kraju klimatu na doktoryzowanie się z Kundery
jest przybity i załamany rolą królika doświadczalnego na scenie polskiej nauki: - Czy te kilka stron mogą - czy powinny - przekreślić cały mój dotychczasowy dorobek? - pyta rozgoryczony.<br><br>&lt;tit&gt;Miłość do Kundery&lt;/&gt;<br><br>Pod koniec lat siedemdziesiątych skończył slawistykę na Uniwersytecie Śląskim. Już na studiach zafascynowany był twórczością Milana Kundery. W 1985 r. czechosłowackiego pisasrza-dysydenta spotkał w Paryżu. Nie ukrywał, że chciałby na jego temat napisać doktorat. W tym czasie zaczynał już tłumaczyć Kunderę. Właśnie w Paryżu dostał od pisarza stos materiałów, a wśród nich artykuł prof. Ewy Le Grand.<br><br>W połowie lat osiemdziesiątych nie było jeszcze w kraju klimatu na doktoryzowanie się z Kundery
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego