Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
warunków materialnych".
"Czynnikami najsilniej różnicującymi dziś styl życia są: 1) różnice dochodów, 2) różnice warunków mieszkaniowych [...]".
Drugim typem ujęć są tezy mówiące o ścisłym związku między możliwościami materialnymi a uczestnictwem w niektórych elementach kultury. Nie zawsze jest to wynik przyjętego w konkretnych badaniach ograniczenia zakresu zainteresowań do kilku (jednej) tylko dziedzin. Często jest to wskazanie (pośrednie), że warunki materialne nie wywierają istotnego wpływu na uczestnictwo w innych elementach kultury. Stanowisko to mogą ilustrować takie choćby przykłady:
"Czytelnictwo książki niewątpliwie wymaga wolnego czasu i odpowiednich warunków mieszkaniowych [...]"
"Warunki bytowe mają związek tylko z upowszechnieniem najłatwiejszych treści kultury [...]".
"Na utrzymywanie kontaktów towarzyskich wpływają
warunków materialnych".<br>"Czynnikami najsilniej różnicującymi dziś styl życia są: 1) różnice dochodów, 2) różnice warunków mieszkaniowych [...]".<br>Drugim typem ujęć są tezy mówiące o ścisłym związku między możliwościami materialnymi a uczestnictwem w niektórych elementach kultury. Nie zawsze jest to wynik przyjętego w konkretnych badaniach ograniczenia zakresu zainteresowań do kilku (jednej) tylko dziedzin. Często jest to wskazanie (pośrednie), że warunki materialne nie wywierają istotnego wpływu na uczestnictwo w innych elementach kultury. Stanowisko to mogą ilustrować takie choćby przykłady:<br>"Czytelnictwo książki niewątpliwie wymaga wolnego czasu i odpowiednich warunków mieszkaniowych [...]"<br>"Warunki bytowe mają związek tylko z upowszechnieniem najłatwiejszych treści kultury [...]".<br>"Na utrzymywanie kontaktów towarzyskich wpływają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego