Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z matury na poziomie rozszerzonym.
Matura uczniów z klas dwujęzycznych nie składa się, jak w innych szkołach, z dwóch części: podstawowej i rozszerzonej, ale tylko z jednej. To oznacza że "dwujęzyczni" dostaną tylko jeden wynik, podczas gdy ich koledzy będą mieli dwa - z obu części egzaminu.
Nowa matura ma zastąpić egzaminy wstępne na wyższe uczelnie. Szkoły wyższe już ogłosiły, jak będą przeliczać wyniki matur na punkty rekrutacyjne. Wiele z nich chce brać pod uwagę wyniki obu części egzaminu - czyli uczniowie z klas dwujęzycznych, z pojedynczymi wynikami, mają mniejsze szanse niż ich koledzy, którzy zdawali łatwiejszy egzamin.
Minister edukacji Mirosław Sawicki namawia
z matury na poziomie rozszerzonym.<br>Matura uczniów z klas dwujęzycznych nie składa się, jak w innych szkołach, z dwóch części: podstawowej i rozszerzonej, ale tylko z jednej. To oznacza że "dwujęzyczni" dostaną tylko jeden wynik, podczas gdy ich koledzy będą mieli dwa - z obu części egzaminu.<br>Nowa matura ma zastąpić egzaminy wstępne na wyższe uczelnie. Szkoły wyższe już ogłosiły, jak będą przeliczać wyniki matur na punkty rekrutacyjne. Wiele z nich chce brać pod uwagę wyniki obu części egzaminu - czyli uczniowie z klas dwujęzycznych, z pojedynczymi wynikami, mają mniejsze szanse niż ich koledzy, którzy zdawali łatwiejszy egzamin.<br>Minister edukacji &lt;name type="person"&gt;Mirosław Sawicki&lt;/&gt; namawia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego