Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
pn. Rybitwy, na zach. brzegu jez. Lednica. W latach siedemdziesiątych przeniesiono do Rybitw drewnianą chatę z 1737 osadnika olęderskiego z Marianowa k. Wielenia w dolinie Noteci, szkołę ludową z pocz. XIXw. z Czerniejewa, wiatrak z 1888 oraz lamus z XVIIIw.
Oryginalny jest dwór z przełomu XIX i XXw. o formach eklektycznych.

9km na pn. Sławno. Wieś przy szosie Gniezno - Kiszkowo, w pagórkowatej okolicy. W XIIw. własność arcybiskupów gnieźnieńskich. Grodzisko wczesnohistoryczne, na nim cmentarz i kaplica z 1785. Nagrobki powstańców 1919 i pomnik ofiar 1939-45. Kościół późnoklasycystyczny z 1844.

30,5km

Jez. Lednica

Jez. rynnowe położone na pn. od szosy, pow
pn. Rybitwy, na zach. brzegu jez. Lednica. W latach siedemdziesiątych przeniesiono do Rybitw drewnianą chatę z 1737 osadnika olęderskiego z Marianowa k. Wielenia w dolinie Noteci, szkołę ludową z pocz. XIXw. z Czerniejewa, wiatrak z 1888 oraz lamus z XVIIIw.<br>Oryginalny jest dwór z przełomu XIX i XXw. o formach eklektycznych.<br><br> 9km na pn. Sławno. Wieś przy szosie Gniezno - Kiszkowo, w pagórkowatej okolicy. W XIIw. własność arcybiskupów gnieźnieńskich. Grodzisko wczesnohistoryczne, na nim cmentarz i kaplica z 1785. Nagrobki powstańców 1919 i pomnik ofiar 1939-45. Kościół późnoklasycystyczny z 1844.<br><br>30,5km<br><br>&lt;tit&gt;Jez. Lednica&lt;/&gt;<br><br>Jez. rynnowe położone na pn. od szosy, pow
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego