Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
aby do zasady optymalizacji włączyć imperatyw normalizacji w kształtowaniu jakości, omówiony wyczerpująco w podrozdziale 3.3.

5 Zasada ekonomiki
Działanie podmiotów w warunkach gospodarki rynkowej wywołuje potrzebę rozpatrywania jakości na płaszczyźnie ekonomicznej. Nasilenie tej potrzeby jest proporcjonalne do stopnia samodzielności podmiotów oraz rangi jakości w konkurencyjnych stosunkach rynkowych. Źródłem zasady ekonomiki jest teza o wpływie rozstrzygnięć w zakresie jakości na ekonomiczne wyniki podmiotów.
Zasada ekonomiki opiera się na badaniu relacji Re, występującej pomiędzy kategoriami jakościowymi, odnoszonymi do przedmiotu (obiektu badań - w tym produktu), a kategoriami ekonomicznymi:

Czynniki relacji Re w zależności od celów badań, mogą występować w pełnym spektrum form analitycznych
aby do zasady optymalizacji włączyć imperatyw normalizacji w kształtowaniu jakości, omówiony wyczerpująco w podrozdziale 3.3.<br><br>&lt;tit&gt;5 Zasada ekonomiki&lt;/&gt;<br>Działanie podmiotów w warunkach gospodarki rynkowej wywołuje potrzebę rozpatrywania jakości na płaszczyźnie ekonomicznej. Nasilenie tej potrzeby jest proporcjonalne do stopnia samodzielności podmiotów oraz rangi jakości w konkurencyjnych stosunkach rynkowych. Źródłem zasady ekonomiki jest teza o wpływie rozstrzygnięć w zakresie jakości na ekonomiczne wyniki podmiotów.<br>Zasada ekonomiki opiera się na badaniu relacji Re, występującej pomiędzy kategoriami jakościowymi, odnoszonymi do przedmiotu (obiektu badań - w tym produktu), a kategoriami ekonomicznymi:<br>&lt;gap&gt;<br>Czynniki relacji Re w zależności od celów badań, mogą występować w pełnym spektrum form analitycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego