Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
produktu globalnego. Tak duże straty uniemożliwiają racjonalne funkcjonowanie gospodarki w systemie wolnego rynku. Oznacza to konieczność stałego dotowania gospodarki tego regionu.
Dlatego też zmniejszenie strat środowiskowych należy uznać za jedno z najpilniejszych zadań gospodarczych. Oznacza to, że zagadnień ochrony środowiska nie można odkładać na lepsze czasy, jak to proponuje wielu ekonomistów.
Utrzymywanie obszarów ekologicznego zagrożenia oznacza:
- potęgowanie się frustracji i napięć społecznych, aż do groźby wybuchu społecznego,
- utratę konkurencyjności naszego przemysłu obciążonego nadmiernymi stratami ekologicznymi,
- ograniczenie możliwości rekonstrukcji naszego przemysłu.
Z tych też względów konieczne jest sformułowanie rządowego programu likwidacji obszarów ekologicznego zagrożenia.

Potrzeba proekologicznej gospodarki na obszarach o największych wartościach
produktu globalnego. Tak duże straty uniemożliwiają racjonalne funkcjonowanie gospodarki w systemie wolnego rynku. Oznacza to konieczność stałego dotowania gospodarki tego regionu.<br>Dlatego też zmniejszenie strat środowiskowych należy uznać za jedno z najpilniejszych zadań gospodarczych. Oznacza to, że zagadnień ochrony środowiska nie można odkładać na lepsze czasy, jak to proponuje wielu ekonomistów.<br>Utrzymywanie obszarów ekologicznego zagrożenia oznacza:<br>- potęgowanie się frustracji i napięć społecznych, aż do groźby wybuchu społecznego,<br>- utratę konkurencyjności naszego przemysłu obciążonego nadmiernymi stratami ekologicznymi,<br>- ograniczenie możliwości rekonstrukcji naszego przemysłu.<br>Z tych też względów konieczne jest sformułowanie rządowego programu likwidacji obszarów ekologicznego zagrożenia.<br><br>&lt;tit&gt;Potrzeba proekologicznej gospodarki na obszarach o największych wartościach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego