Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przyjaciela Jacques'a Chiraca.
Autorka jest korespondentką belgijskiego dziennika "Le Soir"


Pakistan
Próbny lot nowej rakiety
Odstraszanie nuklearne

Pakistan przeprowadził wczoraj pierwszą próbę z nową rakietą ziemia-ziemia, która może przenosić głowice nuklearne. Zasięg do 2,5 tysiąca kilometrów pozwala jej dotrzeć do wszystkich indyjskich miast.
W oficjalnym komunikacie poinformowano, że "eksperyment powiódł się, a dzięki Bogu wszystkie techniczne parametry rakiety Szahin II sprawdziły się w stu procentach". Test nowej rakiety dowodzi, że choć Pakistan prowadzi rozmowy pokojowe z Indiami, to chce kontynuować strategię odstraszania nuklearnego.
Od czasu rozpadu Indii Brytyjskich i uzyskania niepodległości w 1947 roku oba kraje stoczyły ze sobą
przyjaciela Jacques'a Chiraca.<br>&lt;hi&gt;Autorka jest korespondentką belgijskiego dziennika "Le Soir"&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Pakistan&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Próbny lot nowej rakiety&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Odstraszanie nuklearne&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="place"&gt;Pakistan&lt;/&gt; przeprowadził wczoraj pierwszą próbę z nową rakietą ziemia-ziemia, która może przenosić głowice nuklearne. Zasięg do 2,5 tysiąca kilometrów pozwala jej dotrzeć do wszystkich indyjskich miast.&lt;/&gt;<br>W oficjalnym komunikacie poinformowano, że &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"eksperyment powiódł się, a dzięki Bogu wszystkie techniczne parametry rakiety Szahin II sprawdziły się w stu procentach"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Test nowej rakiety dowodzi, że choć &lt;name type="place"&gt;Pakistan&lt;/&gt; prowadzi rozmowy pokojowe z &lt;name type="place"&gt;Indiami&lt;/&gt;, to chce kontynuować strategię odstraszania nuklearnego.<br>Od czasu rozpadu &lt;name type="place"&gt;Indii Brytyjskich&lt;/&gt; i uzyskania niepodległości w 1947 roku oba kraje stoczyły ze sobą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego