Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
zbóż do istniejących warunków przyrodniczych i dla potrzeb użytkowych gospodarstwa ma duże znaczenie dla ekonomiki produkcji zbóż. Odmiany zbóż dzielimy na intensywne i ekstensywne. Ponadto istnieją odmiany odporne na wylęganie, suszę, wymrażanie (zimotrwałość) oraz odporne na określone choroby. Dobieramy również takie odmiany, które w danych warunkach przynoszą największy zysk.
Odmiany ekstensywne znoszą słabsze warunki glebowe (stanowiska) i gorsze nawożenie. Odmiany intensywne zbóż wymagają gleb urodzajnych, które nabyły odpowiednią kulturę. Odmiany ekstensywne w warunkach prymitywnych przynoszą niskie plony, ale są wierne w plonowaniu, natomiast nie wykorzystują dobrych warunków glebowych.
Liczba odmian zbóż jest znaczna. Lista odmian roślin rolniczych na 1992 r. przedstawia
zbóż do istniejących warunków przyrodniczych i dla potrzeb użytkowych gospodarstwa ma duże znaczenie dla ekonomiki produkcji zbóż. Odmiany zbóż dzielimy na intensywne i ekstensywne. Ponadto istnieją odmiany odporne na wylęganie, suszę, wymrażanie (zimotrwałość) oraz odporne na określone choroby. Dobieramy również takie odmiany, które w danych warunkach przynoszą największy zysk.<br>Odmiany ekstensywne znoszą słabsze warunki glebowe (stanowiska) i gorsze nawożenie. Odmiany intensywne zbóż wymagają gleb urodzajnych, które nabyły odpowiednią kulturę. Odmiany ekstensywne w warunkach prymitywnych przynoszą niskie plony, ale są wierne w plonowaniu, natomiast nie wykorzystują dobrych warunków glebowych.<br>Liczba odmian zbóż jest znaczna. Lista odmian roślin rolniczych na 1992 r. przedstawia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego