Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
antymaterii byłby spełnieniem zasady symetrii. Można sobie wyobrazić galaktyki z antymaterii i koino-materii. W przypadku kolizji takich dwu galaktyk powstałaby przerażająca ilość energii.
Natura nie jest jednak całkowicie symetryczna. Przykładem są atomy 60 ((...)) w silnym polu magnetycznym. Orientacja wektorów spinów jądrowych jest równoległa. Wydawałoby się, że powstające w rozpadzie elektrony będą emitowane równomiernie we wszystkich kierunkach. Tymczasem cząstki są zawsze emitowane w kierunku przeciwnym do spinu jądra. Innym przykładem jest fakt, że antyneutrina mają swój wektor spinowy skierowany zawsze wzdłuż kierunku ruchu.

1.2.5. Statystyka

Jednym z najważniejszych sposobów klasyfikacji cząstek elementarnych jest oparcie się na pojęciu statystyki. Ten
antymaterii byłby spełnieniem zasady symetrii. Można sobie wyobrazić galaktyki z antymaterii i koino-materii. W przypadku kolizji takich dwu galaktyk powstałaby przerażająca ilość energii.<br> Natura nie jest jednak całkowicie symetryczna. Przykładem są atomy 60 ((...)) w silnym polu magnetycznym. Orientacja wektorów spinów jądrowych jest równoległa. Wydawałoby się, że powstające w rozpadzie elektrony będą emitowane równomiernie we wszystkich kierunkach. Tymczasem cząstki są zawsze emitowane w kierunku przeciwnym do spinu jądra. Innym przykładem jest fakt, że antyneutrina mają swój wektor spinowy skierowany zawsze wzdłuż kierunku ruchu.<br><br>&lt;tit&gt;1.2.5. Statystyka&lt;/&gt;<br><br> Jednym z najważniejszych sposobów klasyfikacji cząstek elementarnych jest oparcie się na pojęciu statystyki. Ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego