Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2922
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
stosunku znacznej części elity kulturalnej kraju do telewizji publicznej. Sprowadza się on do tego, że ma być wszystkiego dużo i natychmiast. Po co, jak i dlaczego, nie ma żadnego znaczenia.
Chce pan powiedzieć, że krytyka telewizji publicznej przez część elit intelektualnych jest niezasłużona?
Owszem. Śmiem twierdzić, że TVP robi dla elit tyle, że więcej już nie można.
Trochę, a może sporo pan przesadza.
Nie przesadzam. Najpierw trzeba się zastanowić na sensownością tego, co już robimy i skalą pieniędzy, które na kulturę przeznaczamy. Podobnych słów, jak pana Kutza, mógłbym, niestety, przytoczyć więcej, np. wypowiedzi Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy.
Może więc jednak
stosunku znacznej części elity kulturalnej kraju do telewizji publicznej. Sprowadza się on do tego, że ma być wszystkiego dużo i natychmiast. Po co, jak i dlaczego, nie ma żadnego znaczenia.&lt;/&gt; <br>&lt;who1&gt;Chce pan powiedzieć, że krytyka telewizji publicznej przez część elit intelektualnych jest niezasłużona? &lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Owszem. Śmiem twierdzić, że TVP robi dla elit tyle, że więcej już nie można&lt;/&gt;.<br>&lt;who1&gt;Trochę, a może sporo pan przesadza. &lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Nie przesadzam. Najpierw trzeba się zastanowić na sensownością tego, co już robimy i skalą pieniędzy, które na kulturę przeznaczamy. Podobnych słów, jak pana Kutza, mógłbym, niestety, przytoczyć więcej, np. wypowiedzi Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy. &lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Może więc jednak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego