Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
kontrolno-pomiarową i odbiorczą, która gwarantowała obiektywną ocenę jakości wykonywanych lornetek.
Wiosną roku 1928 nastąpiło zahamowanie dobrze rozwijającej się produkcji, spowodowane wystąpieniem we wcześniej wykonanych lornetkach zjawiska "zamglenia szkieł".
Zjawisko to jest powszechne i występowało u wszystkich producentów lornetek w początkowym okresie ich wytwarzania, o czym wtedy nie wiedziano.
Podjęte energiczne działanie zmierzające do wyeliminowania przyczyn tego negatywnego stanu były prowadzone równolegle zarówno w fabryce, jak i w IBMU. Nie przyniosły one jednak oczekiwanych, jednoznacznych rozwiązań technicznych.
Przedstawiciel zakładów, inż. T. Malinowski, po pobycie w Paryskim Instytucie Optycznym i francuskich fabrykach optycznych, potwierdził występowanie również i tam przy produkcji lornetek tego
kontrolno-pomiarową i odbiorczą, która gwarantowała obiektywną ocenę jakości wykonywanych lornetek.<br>Wiosną roku 1928 nastąpiło zahamowanie dobrze rozwijającej się produkcji, spowodowane wystąpieniem we wcześniej wykonanych lornetkach zjawiska "zamglenia szkieł".<br>Zjawisko to jest powszechne i występowało u wszystkich producentów lornetek w początkowym okresie ich wytwarzania, o czym wtedy nie wiedziano.<br>Podjęte energiczne działanie zmierzające do wyeliminowania przyczyn tego negatywnego stanu były prowadzone równolegle zarówno w fabryce, jak i w IBMU. Nie przyniosły one jednak oczekiwanych, jednoznacznych rozwiązań technicznych.<br>Przedstawiciel zakładów, inż. T. Malinowski, po pobycie w Paryskim Instytucie Optycznym i francuskich fabrykach optycznych, potwierdził występowanie również i tam przy produkcji lornetek tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego