Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
jakości. Metodologiczna zasada tworzenia tych odmian polega na grupowaniu cech w podzbiory według stanów poszczególnych kryteriów. Przykłady tak tworzonych odmian jakości to:
- jakość hipotetyczna, rzeczywista i postulowana,
- jakość kwantytatywna i lingwistyczna,
- jakość niewartościowana i wartościowana,
- jakość wzorcowa i osiągnięta,
- jakość stała i zmienna,
- jakość indywidualna i wspólna,
- jakość techniczna, ekonomiczna, ergonomiczna i użytkowa.
Przedstawiona koncepcja konwencji terminologicznej dotyczy wybranych terminów podstawowych ogólnej teorii jakości i z pewnością nie wyczerpuje problemu. Niektóre inne potrzebne terminy będą definiowane w pozostałych rozdziałach.

1.3. Podstawowe operacje jakościowe
Istnienie i posługiwanie się kategoriami jakościowymi polega na wykonywaniu określonych operacji dotyczących tych kategorii, nazwanych operacjami jakościowymi
jakości. Metodologiczna zasada tworzenia tych odmian polega na grupowaniu cech w podzbiory według stanów poszczególnych kryteriów. Przykłady tak tworzonych odmian jakości to:<br>- jakość hipotetyczna, rzeczywista i postulowana,<br>- jakość kwantytatywna i lingwistyczna,<br>- jakość niewartościowana i wartościowana,<br>- jakość wzorcowa i osiągnięta,<br>- jakość stała i zmienna,<br>- jakość indywidualna i wspólna,<br>- jakość techniczna, ekonomiczna, ergonomiczna i użytkowa.<br>Przedstawiona koncepcja konwencji terminologicznej dotyczy wybranych terminów podstawowych ogólnej teorii jakości i z pewnością nie wyczerpuje problemu. Niektóre inne potrzebne terminy będą definiowane w pozostałych rozdziałach.<br><br>&lt;tit&gt;1.3. Podstawowe operacje jakościowe&lt;/&gt;<br>Istnienie i posługiwanie się kategoriami jakościowymi polega na wykonywaniu określonych operacji dotyczących tych kategorii, nazwanych operacjami jakościowymi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!