Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
się rozwierać.
Przy ustawianiu zapłonu według położenia tłoka, należy wykręcić świeca zapłonową, przez otwór wsunąć koniec suwmiarki albo pręt stalowy (gruby drut) i poruszając wałem korbowym ustawić tłok w jego najwyższym położeniu. Następnie zmierzyć suwmiarką odległość od tłoka do płaszczyzny: gniazda świecy zapłonowej. Dodać do niej odległość podaną w instrukcji fabrycznej - będzie to odległość w jakiej powinien znajdować się tłok w chwili gdy następuje zapłon (wyładowanie iskrowe na świecy zapłonowej).
W braku suwmiarki należy, po ustawieniu tłoka w najwyższym położeniu (ZZ), zrobić znak (nacięcie pilnikiem) na pręcie salowym, a następnie drugi znak w odległości podanej w instrukcji obsługi.
Ustawiając zapłon według
się rozwierać. <br>Przy ustawianiu zapłonu według położenia tłoka, należy wykręcić świeca zapłonową, przez otwór wsunąć koniec suwmiarki albo pręt stalowy (gruby drut) i poruszając wałem korbowym ustawić tłok w jego najwyższym położeniu. Następnie zmierzyć suwmiarką odległość od tłoka do płaszczyzny: gniazda świecy zapłonowej. Dodać do niej odległość podaną &lt;gap&gt; w instrukcji fabrycznej - będzie to odległość w jakiej powinien znajdować się tłok w chwili gdy następuje zapłon (wyładowanie iskrowe na świecy zapłonowej). <br>W braku suwmiarki należy, po ustawieniu tłoka w najwyższym położeniu (ZZ), zrobić znak (nacięcie pilnikiem) na pręcie salowym, a następnie drugi znak w odległości podanej w instrukcji obsługi. <br>Ustawiając zapłon według
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego