Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 7
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
się traci."
Warto pamiętać, że oddział kardiologii diagnozuje, leczy i ustala prawidłowe postępowanie w warunkach domowych dla ponad 90 procent hospitalizowanych pacjentów. Pozostali chorzy, to pacjenci wymagający leczenia inwazyjnego, w oparciu o sprzęt wielomilionowej wartości, którego oddział nie posiada i posiadać nie będzie. Są oni kierowani do ośrodków dysponujących bardziej fachowym sprzętem.
Doktor Zalewski jest pragmatykiem. - Gdyby nasze społeczeństwo potrafiło się tak zorganizować, jak w tych bogatych krajach europejskich - mówi - to wystarczyłoby, aby wszyscy mieszkańcy naszego regionu opodatkowali się dobrowolnie po 50 groszy miesięcznie, a kardiologię można by utrzymać.
Anna Zadziorko
się traci."&lt;/&gt;<br>Warto pamiętać, że oddział kardiologii diagnozuje, leczy i ustala prawidłowe postępowanie w warunkach domowych dla ponad 90 procent hospitalizowanych pacjentów. Pozostali chorzy, to pacjenci wymagający leczenia inwazyjnego, w oparciu o sprzęt wielomilionowej wartości, którego oddział nie posiada i posiadać nie będzie. Są oni kierowani do ośrodków dysponujących bardziej fachowym sprzętem.<br>Doktor Zalewski jest pragmatykiem. - Gdyby nasze społeczeństwo potrafiło się tak zorganizować, jak w tych bogatych krajach europejskich - mówi - to wystarczyłoby, aby wszyscy mieszkańcy naszego regionu opodatkowali się dobrowolnie po 50 groszy miesięcznie, a kardiologię można by utrzymać.<br>&lt;au&gt;Anna Zadziorko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego