Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
Illinois, Missisipi, Missouri, Utah, Connecticut, Delaware itd.
Co najmniej trzy znane musicale: "Monongahela", "Minnesota" i "Appalachian", opiewają życie czerwonoskórych i ich obyczaje.
Język białych Amerykanów adaptował liczne wyrazy pochodzenia indiańskiego, na przykład: caucus, toboggan, squaw, totem, hickory, medicine-man, a także szereg pojęć: wejść na wojenną ścieżkę, zakopać topór, wypalić fajkę pokoju, oraz nazw zwierząt: caribou, skunk.
Fundamentalne zasady demokracji amerykańskiej, zwłaszcza rządzenie za przyzwoleniem rządzonych, wywodzą się z ustroju plemion północnoamerykańskich, w szczególności wielkiej Ligi Irokezów. W 1751 roku Benjamin Franklin powiedział o niej: "Sześć narodów ignoranckich dzikusów stać było na stworzenie schematu swojego związku i potrafiły one egzekwować jego istnienie
Illinois, Missisipi, Missouri, Utah, Connecticut, Delaware itd.<br>Co najmniej trzy znane musicale: "Monongahela", "Minnesota" i "Appalachian", opiewają życie czerwonoskórych i ich obyczaje.<br>Język białych Amerykanów adaptował liczne wyrazy pochodzenia indiańskiego, na przykład: caucus, toboggan, squaw, totem, hickory, medicine-man, a także szereg pojęć: wejść na wojenną ścieżkę, zakopać topór, wypalić fajkę pokoju, oraz nazw zwierząt: caribou, skunk.<br>Fundamentalne zasady demokracji amerykańskiej, zwłaszcza rządzenie za przyzwoleniem rządzonych, wywodzą się z ustroju plemion północnoamerykańskich, w szczególności wielkiej Ligi Irokezów. W 1751 roku Benjamin Franklin powiedział o niej: "Sześć narodów ignoranckich dzikusów stać było na stworzenie schematu swojego związku i potrafiły one egzekwować jego istnienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!