Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 18/05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
żydowskiego rozproszenia, coś z historii Bliskiego Wschodu, schyłek Imperium Otomańskiego. Panowało przekonanie, że kuratorium zaproponuje tematy związane z aktualnymi wydarzeniami.

Wierzyłeś w te tematy?

- Sceptycznie odnosiłem się do tematów "żydowskich". W oficjalnym programie bardzo mało mówi się o Żydach. Po drugie - jak miałaby zachować się komisja, która dostałaby bardzo dobrą faktograficznie, ale antysemicką w charakterze pracę?

A co obstawiałeś?

- Uważałem, że na polskim nie będzie literatury przedchrześcijańskiej np. greckiej, ani współczesnej literatury laickiej np. Becketta, Joyce'a. Przed egzaminem przejrzałem tematy z ostatnich lat. Takie pojawiają się w czasie rządów lewicy.

Jak przygotowywałeś się do egzaminów?

- Mieliśmy doskonałych wykładowców. Do historii przygotowywał
żydowskiego rozproszenia, coś z historii Bliskiego Wschodu, schyłek Imperium Otomańskiego. Panowało przekonanie, że kuratorium zaproponuje tematy związane z aktualnymi wydarzeniami.<br><br>Wierzyłeś w te tematy?<br><br>- Sceptycznie odnosiłem się do tematów "żydowskich". W oficjalnym programie bardzo mało mówi się o Żydach. Po drugie - jak miałaby zachować się komisja, która dostałaby bardzo dobrą faktograficznie, ale antysemicką w charakterze pracę?<br><br>A co obstawiałeś?<br><br>- Uważałem, że na polskim nie będzie literatury przedchrześcijańskiej np. greckiej, ani współczesnej literatury laickiej np. Becketta, Joyce'a. Przed egzaminem przejrzałem tematy z ostatnich lat. Takie pojawiają się w czasie rządów lewicy.<br><br>Jak przygotowywałeś się do egzaminów?<br><br>- Mieliśmy doskonałych wykładowców. Do historii przygotowywał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego