Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
służbę Pani Filozofii.
Opowiedział o tym w trzech tomach swoich pamiętników, wydanych niedawno przez Redakcję Wydawnictw KUL.
Studiował filozofię pod kierunkiem najlepszych profesorów we Lwowie, m.in. u Kazimierza Twardowskiego i - zwłaszcza - Kazimierza Ajdukiewicza.
Od początku jednak zachował samodzielność myślenia i nie przejął wszystkich mód Szkoły lwowsko-warszawskiej.
Fascynowała Go filozofia wieków średnich, a także teologia.
W swoich licznych książkach (przypomnijmy choćby siedmiotomowe, monumentalne "Dzieje filozofii europejskiej XV wieku") w niedościgły sposób zaraża Czytelników swoimi pasjami.
Nowa książka profesora, "Istnienie i tajemnica", charakterem podobna jest do dwóch wcześniejszych zatytułowanych: "Rozum i tajemnica" (1960) i "Człowiek i tajemnica" (1978).
Dodajmy, że Biblioteka
służbę Pani Filozofii.<br>Opowiedział o tym w trzech tomach swoich pamiętników, wydanych niedawno przez Redakcję Wydawnictw KUL.<br>Studiował filozofię pod kierunkiem najlepszych profesorów we Lwowie, m.in. u Kazimierza Twardowskiego i - zwłaszcza - Kazimierza Ajdukiewicza.<br>Od początku jednak zachował samodzielność myślenia i nie przejął wszystkich mód Szkoły lwowsko-warszawskiej.<br>Fascynowała Go filozofia wieków średnich, a także teologia.<br>W swoich licznych książkach (przypomnijmy choćby siedmiotomowe, monumentalne "Dzieje filozofii europejskiej XV wieku") w niedościgły sposób zaraża Czytelników swoimi pasjami.<br>Nowa książka profesora, "Istnienie i tajemnica", charakterem podobna jest do dwóch wcześniejszych zatytułowanych: "Rozum i tajemnica" (1960) i "Człowiek i tajemnica" (1978).<br>Dodajmy, że Biblioteka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego