Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
Mniej skuteczna, ale tańsza jest metoda usuwania olejów i smoły na filtrach żwirowych, które mogą zatrzymać do 60kg smoły w 1 m3 wypełnienia. Filtry należy płukać gorąca wodą, lecz mimo to konieczna jest okresowa wymiana wypełnienia. Po filtracji zawartość smoły zmniejsza się do 4060g/m3.
Inną metodą usuwania smoły jest flotacja ciśnieniowa. Przed procesem flotacji zaleca się dodatek koagulantu. Skuteczność chemoflotacji zbadano w instalacji półtechnicznej. Po dodaniu FeSO4 w ilości 70230g/m3 i 620 min flotacji pozostawało w ściekach 2050g/m3 olejów. Flotacyjny separator smoły pokazano na rys.3.3.
W Polsce proponuje się dodatek osadu czynnego zamiast dodawania koagulantu przed
Mniej skuteczna, ale tańsza jest metoda usuwania olejów i smoły na filtrach żwirowych, które mogą zatrzymać do 60kg smoły w 1 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; wypełnienia. Filtry należy płukać gorąca wodą, lecz mimo to konieczna jest okresowa wymiana wypełnienia. Po filtracji zawartość smoły zmniejsza się do 4060g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;.<br>Inną metodą usuwania smoły jest flotacja ciśnieniowa. Przed procesem flotacji zaleca się dodatek koagulantu. Skuteczność chemoflotacji zbadano w instalacji półtechnicznej. Po dodaniu FeSO4 w ilości 70230g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; i 620 min flotacji pozostawało w ściekach 2050g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; olejów. Flotacyjny separator smoły pokazano na rys.3.3.<br>W Polsce proponuje się dodatek osadu czynnego zamiast dodawania koagulantu przed
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego