Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
który trzeba nazwać bratożerstwem. Proces ten wskazuje równocześnie, jak inny jest to świat, jak bardzo dla nas dziwny i odległy. Odleglejszy chyba niż najdziwniejsze obyczaje owadów czy ryb.
Każdemu poczęciu osobnika roślinnego towarzyszy równocześnie poczęcie jego pierwszej ofiary, poczęcie brata, który z góry jest skazany na pożarcie przez swoje bardziej fortunne rodzeństwo. Rośliny wyższe produkują z reguły bliźniaki. Jeden bliźniak, specjalnie skonstruowany genetycznie tak, że jest to właściwie półtora bliźniaka (jest półtorakiem!), skazany jest na bycie pokarmem dla swojego brata bliźniaka. Takie półtorakożerstwo jest w świecie roślin wyższych normą. Odkrywcą tej roślinnej makabreski był Polak pracujący w Bonn, Edward Strassburger.
Ja
który trzeba nazwać bratożerstwem. Proces ten wskazuje równocześnie, jak inny jest to świat, jak bardzo dla nas dziwny i odległy. Odleglejszy chyba niż najdziwniejsze obyczaje owadów czy ryb. <br>Każdemu poczęciu osobnika roślinnego towarzyszy równocześnie poczęcie jego pierwszej ofiary, poczęcie brata, który z góry jest skazany na pożarcie przez swoje bardziej fortunne rodzeństwo. Rośliny wyższe produkują z reguły bliźniaki. Jeden bliźniak, specjalnie skonstruowany genetycznie tak, że jest to właściwie półtora bliźniaka (jest półtorakiem!), skazany jest na bycie pokarmem dla swojego brata bliźniaka. Takie półtorakożerstwo jest w świecie roślin wyższych normą. Odkrywcą tej roślinnej makabreski był Polak pracujący w Bonn, Edward Strassburger.<br>Ja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego