Typ tekstu: Książka
Autor: Świderski Bronisław
Tytuł: Słowa obcego
Rok: 1998
by nikt nie usłyszał. Nie wypada bowiem poprawiać słynnych ludzi.
- Gdy się zostało odrzuconym przez bliskich, nie należy szukać pomocy u obcych... ale u Boga. Jedynym właściwym rodzajem wypowiedzi jest wówczas... (upewniła się, czy dobrze zrozumiała) modlitwa.
Duńska publiczność jak jeden mąż otworzyła usta. Tym razem, by gniewnie zaprotestować.
- To fundamentalizm - zawołał ktoś stojący z tyłu, za B., być może jakiś polityk, poeta albo malarz.
- To właśnie rozmowa, właśnie dialog z obcymi jest największą racją demokracji! - zawołała jakaś kobieta. - Tylko wspólna aktywność potrafi osłabić istniejące na świecie zło.
Także inni słuchacze zaczęli krzyczeć słynne, duńskie "eeeee", wyrażając w ten sposób lekceważenie
by nikt nie usłyszał. Nie wypada bowiem poprawiać słynnych ludzi.<br>- Gdy się zostało odrzuconym przez bliskich, nie należy szukać pomocy u obcych... ale u Boga. Jedynym właściwym rodzajem wypowiedzi jest wówczas... (upewniła się, czy dobrze zrozumiała) modlitwa. <br>Duńska publiczność jak jeden mąż otworzyła usta. Tym razem, by gniewnie zaprotestować.<br>- To fundamentalizm - zawołał ktoś stojący z tyłu, za B., być może jakiś polityk, poeta albo malarz.<br>- To właśnie rozmowa, właśnie dialog z obcymi jest największą racją demokracji! - zawołała jakaś kobieta. - Tylko wspólna aktywność potrafi osłabić istniejące na świecie zło.<br>Także inni słuchacze zaczęli krzyczeć słynne, duńskie "eeeee", wyrażając w ten sposób lekceważenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!