Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
spółkom joint venture z kapitałem francuskim i izraelskim. Zasiadał jednak we władzach tych spółek i wiedział, że nie mają one możliwości ich spłacenia. W efekcie długi spłaciła państwowa firma.
M.SZ.Liga Polskich Rodzin złożyła w środę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez minister ds. europejskich Danutę .


Skazany funkcjonariusz UB

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej byłego funkcjonariusza tamtejszego Urzędu Bezpieczeństwa Jerzego B., oskarżonego przez łódzki IPN o pobicie i znęcanie się nad osobami osadzonymi w areszcie UB w 1945 roku.
(PAP)


DZIEŃ NA ŚWIECIE


Paksas zignorowany w
spółkom joint venture z kapitałem francuskim i izraelskim. Zasiadał jednak we władzach tych spółek i wiedział, że nie mają one możliwości ich spłacenia. W efekcie długi spłaciła państwowa firma.<br>&lt;au&gt;M.SZ.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;gap&gt;&lt;name type="org"&gt;Liga Polskich Rodzin&lt;/&gt; złożyła w środę do &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Krajowej&lt;/&gt; zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez minister ds. europejskich Danutę &lt;gap&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Skazany funkcjonariusz &lt;name type="org"&gt;UB&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę &lt;name type="org"&gt;Sąd Rejonowy&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Rawie Mazowieckiej&lt;/&gt; byłego funkcjonariusza tamtejszego &lt;name type="org"&gt;Urzędu Bezpieczeństwa&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jerzego B.&lt;/&gt;, oskarżonego przez łódzki &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; o pobicie i znęcanie się nad osobami osadzonymi w areszcie &lt;name type="org"&gt;UB&lt;/&gt; w 1945 roku.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;DZIEŃ NA ŚWIECIE&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Paksas&lt;/&gt; zignorowany w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego