Typ tekstu: Książka
Autor: Urbańczyk Andrzej
Tytuł: Dziękuję ci, Pacyfiku
Rok: 1997
na tej trasie w zeszłym roku "Nord III", aż uśmiecham się do słońca, latających ryb i gwiezdnego nieba w gorące zwrotnikowe noce.
A może - wystarczy jeden telefon, Krystyna przyleci do Japonii, a ja podpiszę roczny kontrakt z Seki Electronic. Będziemy chodzić na przyjęcia do japońskich domów, wkładać do białej porcelany gałązki wiśni, która już-już szykuje się do zakwitnięcia w całej Jokohamie? Albo zrobimy pożegnalne party, weźmiemy pod pachę Myszołowa i odcumujemy "Nord III", prowadząc ją w rodzinnym rejsie do najlepszego z portów, jakie znam, do Gdańska?
Wszystko jak gdyby odtajało po zimie. Listy, propozycje, projekty nadchodzą ze wszystkich stron. Coraz
na tej trasie w zeszłym roku "Nord III", aż uśmiecham się do słońca, latających ryb i gwiezdnego nieba w gorące zwrotnikowe noce.<br> A może - wystarczy jeden telefon, Krystyna przyleci do Japonii, a ja podpiszę roczny kontrakt z Seki Electronic. Będziemy chodzić na przyjęcia do japońskich domów, wkładać do białej porcelany gałązki wiśni, która już-już szykuje się do zakwitnięcia w całej Jokohamie? Albo zrobimy pożegnalne party, weźmiemy pod pachę Myszołowa i odcumujemy "Nord III", prowadząc ją w rodzinnym rejsie do najlepszego z portów, jakie znam, do Gdańska?<br> Wszystko jak gdyby odtajało po zimie. Listy, propozycje, projekty nadchodzą ze wszystkich stron. Coraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego