Typ tekstu: Książka
Autor: Andrzej Horubała
Tytuł: Farciarz
Rok: 2003
się i łapie czy to w telewizji, czy w prasie swoje pięć minut.
Konwersja Szuwara była zresztą czymś bardzo opłacalnym dla elit kulturalnych. Oto pozbyli się gościa, który emanował niezwykłą energią i kwestionował zastałe hierarchie czy to w literaturze, czy w sztuce. A w dodatku miał niezwykłą intuicję. Przez jego "ga-Galerię" przewinęli się wszyscy najważniejsi debiutanci, którzy teraz, spacyfikowani przez starszych działaczy kulturalnych, jedzą im z ręki i tworzą mainstreamową kulturę. Są wydawani, fetowani, jeżdżą na międzynarodowe sympozja i wystawy, trafiają nawet do podręczników.
Dla osób o innej wrażliwości Szuwar to zwykły hochsztapler. Tak jak dawniej w "ga-Galerii" zajmował
się i łapie czy to w telewizji, czy w prasie swoje pięć minut. <br>Konwersja Szuwara była zresztą czymś bardzo opłacalnym dla elit kulturalnych. Oto pozbyli się gościa, który emanował niezwykłą energią i kwestionował zastałe hierarchie czy to w literaturze, czy w sztuce. A w dodatku miał niezwykłą intuicję. Przez jego "ga-Galerię" przewinęli się wszyscy najważniejsi debiutanci, którzy teraz, spacyfikowani przez starszych działaczy kulturalnych, jedzą im z ręki i tworzą mainstreamową kulturę. Są wydawani, fetowani, jeżdżą na międzynarodowe sympozja i wystawy, trafiają nawet do podręczników. <br>Dla osób o innej wrażliwości Szuwar to zwykły hochsztapler. Tak jak dawniej w "ga-Galerii" zajmował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!