Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 7
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
imię nosi dziś szkoła podstawowa na Osiedlu Bór. Płótno namalował poznański artysta - Tadeusz Miluski. Obrazy i rzeźby, które można oglądać w galerii, pochodzą z domowego zbioru pani Danuty. Są tu "dziwiny" i collage Elżbiety Nałęcz-Kęszyckiej, portrety Wandy Karpińskiej, rzeźby nowotarskiego prymitywisty - Słowakiewicza, prace dzieci zakupione podczas różnych aukcji. W gablocie przepiękne ozdobione szkło użytkowe, którego autorką jest Katarzyna Hajnos i Renata Przybyło.
- To dopiero początki - mówi Danuta Hajnos. - Chcemy, żeby nasza galeria była kontynuacją tego, co działo się w nowotarskiej Galerii na Piętrze. Będą tu wystawy, wernisaże, koncerty, różne spotkania - zapowiada gospodyni.
Pomysł stworzenia takiej galerii narodził się już wiele
imię nosi dziś szkoła podstawowa na Osiedlu Bór. Płótno namalował poznański artysta - Tadeusz Miluski. Obrazy i rzeźby, które można oglądać w galerii, pochodzą z domowego zbioru pani Danuty. Są tu &lt;orig&gt;"dziwiny"&lt;/&gt; i collage Elżbiety Nałęcz-Kęszyckiej, portrety Wandy Karpińskiej, rzeźby nowotarskiego prymitywisty - Słowakiewicza, prace dzieci zakupione podczas różnych aukcji. W gablocie przepiękne ozdobione szkło użytkowe, którego autorką jest Katarzyna Hajnos i Renata Przybyło.<br>- To dopiero początki - mówi Danuta Hajnos. - Chcemy, żeby nasza galeria była kontynuacją tego, co działo się w nowotarskiej Galerii na Piętrze. Będą tu wystawy, wernisaże, koncerty, różne spotkania - zapowiada gospodyni.<br>Pomysł stworzenia takiej galerii narodził się już wiele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego