Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
wolnego azotu.
W roztworze solanki pod działaniem prądu elektrycznego tworzy się chlor i reakcja utleniania przebiega przez etap powstawania chlorocyjanu.
Natomiast występuje niejako obieg zamknięty soli. W wyniku reakcji utleniania powstają bowiem chlorki, które są ponownie rozkładane z wytworzeniem czynnego chloru.
Elektrochemiczne utlenianie cyjanków w zużytych kąpielach jest powszechne w galwanizerniach szwedzkich [18]. Prowadzi się je w wannach z elektrodami grafitowymi, w roztworze solanki o stężeniu 20 g/l. Przy początkowej zawartości cyjanków 200 kg/m3 można uzyskać 99,9% utlenienia, przy czym zużywa się 40kWh/m3 energii elektrycznej. Oznacza to zużycie zaledwie 0,2kWh na 1g CN.
W byłej CSRS
wolnego azotu.<br>W roztworze solanki pod działaniem prądu elektrycznego tworzy się chlor i reakcja utleniania przebiega przez etap powstawania chlorocyjanu.<br>Natomiast występuje niejako obieg zamknięty soli. W wyniku reakcji utleniania powstają bowiem chlorki, które są ponownie rozkładane z wytworzeniem czynnego chloru.<br>Elektrochemiczne utlenianie cyjanków w zużytych kąpielach jest powszechne w galwanizerniach szwedzkich [18]. Prowadzi się je w wannach z elektrodami grafitowymi, w roztworze solanki o stężeniu 20 g/l. Przy początkowej zawartości cyjanków 200 kg/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; można uzyskać 99,9% utlenienia, przy czym zużywa się 40kWh/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; energii elektrycznej. Oznacza to zużycie zaledwie 0,2kWh na 1g CN.<br>W byłej CSRS
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego