Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
Strona ukraińska miała natomiast zapewnić zaopatrzenie w żywność oddziałów polskich działających na terenie Ukrainy Zadnieprzańskiej.
Jednostki ukraińskie przeznaczone do wspólnych działań w ofensywie kijowskiej organizowano na terenie Polski już od lutego 1920 r. Początkowo w Łańcucie, a następnie w Brześciu Litewskim formowano 6 Dywizję Strzelecką. W Brześciu formowano też oddział gen. S. Bułak-Bałachowicza liczący 893 żołnierzy, a w Kamieńcu Podolskim 4 brygadę strzelecką, dowodzoną przez płk. A. Szapowałę. Oddziały ukraińskie tworzone w Polsce otrzymały uzbrojenie rosyjskie, pochodzące z polskich zdobyczy wojennych.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją swojej armii rząd URL otrzymał od strony polskiej w marcu 1920 r. 180
Strona ukraińska miała natomiast zapewnić zaopatrzenie w żywność oddziałów polskich działających na terenie Ukrainy Zadnieprzańskiej.<br>Jednostki ukraińskie przeznaczone do wspólnych działań w ofensywie kijowskiej organizowano na terenie Polski już od lutego 1920 r. Początkowo w Łańcucie, a następnie w Brześciu Litewskim formowano 6 Dywizję Strzelecką. W Brześciu formowano też oddział gen. S. Bułak-Bałachowicza liczący 893 żołnierzy, a w Kamieńcu Podolskim 4 brygadę strzelecką, dowodzoną przez płk. A. Szapowałę. Oddziały ukraińskie tworzone w Polsce otrzymały uzbrojenie rosyjskie, pochodzące z polskich zdobyczy wojennych.<br>Na pokrycie kosztów związanych z organizacją swojej armii rząd URL otrzymał od strony polskiej w marcu 1920 r. 180
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego