Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: gazetka informacyjna o prywatyzacji
Rok: 2000
związku z obawami o wchłonięcie dużej liczby akcji, początkowo można sprzedawać mniejsze pakiety: 10-15% walorów. Takie oferty były już przeprowadzane za granicą. W ich wyniku sprzedawało się przez kilka lat duże przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, banki, jak również koncerny naftowe. W końcu naturalną praktyką na zagranicznych rynkach stało się oferowanie na giełdzie stosunkowo małego pakietu akcji prywatyzowanej spółki. Potem Skarb Państwa ma okazję sprzedaży większego pakietu, w warunkach, kiedy firma jest już dobrze znana inwestorom.
- Czy druga oferta publiczna będzie się cieszyć zainteresowaniem inwestorów? Akcje PKN mogli oni przecież kupić już na jesieni.
- Inwestorzy instytucjonalni, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, a przede wszystkim
związku z obawami o wchłonięcie dużej liczby akcji, początkowo można sprzedawać mniejsze pakiety: 10-15% walorów. Takie oferty były już przeprowadzane za granicą. W ich wyniku sprzedawało się przez kilka lat duże przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, banki, jak również koncerny naftowe. W końcu naturalną praktyką na zagranicznych rynkach stało się oferowanie na giełdzie stosunkowo małego pakietu akcji prywatyzowanej spółki. Potem Skarb Państwa ma okazję sprzedaży większego pakietu, w warunkach, kiedy firma jest już dobrze znana inwestorom. <br>&lt;hi&gt;- Czy druga oferta publiczna będzie się cieszyć zainteresowaniem inwestorów? Akcje PKN mogli oni przecież kupić już na jesieni.&lt;/&gt; <br>- Inwestorzy instytucjonalni, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, a przede wszystkim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego