Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
kratkami za branie łapówek

Prokurator skierował do sądu sprawę przeciwko Waldemarowi P., wiceburmistrzowi gminy Włochy. Urzędnik oskarżony jest o branie łapówek.
Waldemar P. od lutego do października ub.r. co miesiąc przyjmował korzyści materialne w wysokości 7 procent wartości faktur wystawianych przez firmę Instalbud. Właścicielem firmy, która miała świadczyć usługi gminie, był Jerzy G.
Zastępcy burmistrza oraz pośrednikowi Ireneuszowi Z., który działał na jego zlecenie, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Jerzy G. może zostać skazany maksymalnie na 5 lat pozbawienia wolności.
Kiedy sprawa wyszła na jaw, zastępca burmistrza został odwołany ze stanowiska. Ze względu na podejrzenia prokuratora
kratkami za branie łapówek&lt;/&gt;<br><br>Prokurator skierował do sądu sprawę przeciwko Waldemarowi P., wiceburmistrzowi gminy Włochy. Urzędnik oskarżony jest o branie łapówek.<br>Waldemar P. od lutego do października ub.r. co miesiąc przyjmował korzyści materialne w wysokości 7 procent wartości faktur wystawianych przez firmę Instalbud. Właścicielem firmy, która miała świadczyć usługi gminie, był Jerzy G.<br>Zastępcy burmistrza oraz pośrednikowi Ireneuszowi Z., który działał na jego zlecenie, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Jerzy G. może zostać skazany maksymalnie na 5 lat pozbawienia wolności.<br>Kiedy sprawa wyszła na jaw, zastępca burmistrza został odwołany ze stanowiska. Ze względu na podejrzenia prokuratora
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego