Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
zakwitną w przechowalni.
Aby zimowity dobrze się rozrosły, najlepiej uprawiać je w jednym miejscu przez kilka lat, najefektowniejsze są bowiem w większych skupiskach.
Jeśli chcemy rozmnożyć zimowity, to po wykopaniu bulw matecznych musimy oddzielić od nich młode bulwy przybyszowe, ale tylko te pokryte łuską. Jeśli odłączymy je zbyt wcześnie, mogą gnić.
Zimowity rozmnaża się również z nasion, które dojrzewają w czerwcu lub lipcu. Trzeba je szybko wysiewać, choć wykiełkują dopiero na wiosnę. Egzemplarze uzyskane w ten sposób nie zawsze jednak są takie same jak roślina mateczna, a zakwitają zwykle po 5 latach od wysiewu.
Pielęgnowanie. Na wiosnę, kiedy pojawiają się liście
zakwitną w przechowalni. <br>Aby zimowity dobrze się rozrosły, najlepiej uprawiać je w jednym miejscu przez kilka lat, najefektowniejsze są bowiem w większych skupiskach.<br>Jeśli chcemy rozmnożyć zimowity, to po wykopaniu bulw matecznych musimy oddzielić od nich młode bulwy przybyszowe, ale tylko te pokryte łuską. Jeśli odłączymy je zbyt wcześnie, mogą gnić.<br>Zimowity rozmnaża się również z nasion, które dojrzewają w czerwcu lub lipcu. Trzeba je szybko wysiewać, choć wykiełkują dopiero na wiosnę. Egzemplarze uzyskane w ten sposób nie zawsze jednak są takie same jak roślina mateczna, a zakwitają zwykle po 5 latach od wysiewu.<br>Pielęgnowanie. Na wiosnę, kiedy pojawiają się liście
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego