Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
oparta na tzw. efekcie Soreta. Gdy wytwarza się gradient temperatury w początkowo jednorodnej mieszaninie ciekłej, powoduje to w wyniku dyfuzji powstanie gradientu stężeń. Różnica stężeń w strefach o temperaturze T i T wynosi: ((...)) 1 - stężenie składnika ((...)) - stężenie składnika ((...))
Współczynnik podziału jest określony przez wyrażenie ((...)) w którym ((...)) to temperatura średnia, T - gradient temperatury, K - stała zależna od aparatury i warunków pracy.
Stosuje się również inną przybliżoną zależność: ((...)) Współczynnik dyfuzji termicznej ((...)) zależy od rodzaju gazu i mieści się w przedziale od 0 do 0,75.
Metodą tą otrzymano w stanie czystym ((...)) (w tym przypadku rury miały wysokość 82 m). Proces trwa długo, od
oparta na tzw. efekcie Soreta. Gdy wytwarza się gradient temperatury w początkowo jednorodnej mieszaninie ciekłej, powoduje to w wyniku dyfuzji powstanie gradientu stężeń. Różnica stężeń w strefach o temperaturze T i T wynosi: ((...)) 1 - stężenie składnika ((...)) - stężenie składnika ((...))<br> Współczynnik podziału jest określony przez wyrażenie ((...)) w którym ((...)) to temperatura średnia, T - gradient temperatury, K - stała zależna od aparatury i warunków pracy.<br> Stosuje się również inną przybliżoną zależność: ((...)) Współczynnik dyfuzji termicznej ((...)) zależy od rodzaju gazu i mieści się w przedziale od 0 do 0,75.<br> Metodą tą otrzymano w stanie czystym ((...)) (w tym przypadku rury miały wysokość 82 m). Proces trwa długo, od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego