Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wybuchowego w postaci pocisków artyleryjskich. Wybuch miał tak potężną siłę, że promień uderzenia wynosił kilkaset metrów.
W samej Bułgarii coraz częściej pojawiają się też głosy wzywające do wycofania bułgarskich żołnierzy z Iraku. Mówi się o wysługiwaniu się amerykańskim interesom i interesom miejscowych polityków, o odgrywaniu roli mięsa armatniego za marne grosze.
Według ostatnich, nieoficjalnych informacji z wyjazdu do Iraku zrezygnowało już 43 żołnierzy z 480-osobowego kontyngentu, który do połowy stycznia ma zastąpić bułgarski batalion pełniący służbę w Kali. Są również informacje, że zgłaszają się nowi i że do Iraku chcą wrócić niektórzy z lżej rannych.
Za kontynuowaniem misji w Iraku
wybuchowego w postaci pocisków artyleryjskich. Wybuch miał tak potężną siłę, że promień uderzenia wynosił kilkaset metrów.<br>W samej &lt;name type="place"&gt;Bułgarii&lt;/&gt; coraz częściej pojawiają się też głosy wzywające do wycofania bułgarskich żołnierzy z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Mówi się o wysługiwaniu się amerykańskim interesom i interesom miejscowych polityków, o odgrywaniu roli mięsa armatniego za marne grosze.<br>Według ostatnich, nieoficjalnych informacji z wyjazdu do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; zrezygnowało już 43 żołnierzy z 480-osobowego kontyngentu, który do połowy stycznia ma zastąpić bułgarski batalion pełniący służbę w &lt;name type="place"&gt;Kali&lt;/&gt;. Są również informacje, że zgłaszają się nowi i że do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; chcą wrócić niektórzy z lżej rannych.<br>Za kontynuowaniem misji w &lt;name type="place"&gt;Iraku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego