Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 20
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
ds. druku, który chciał cofnąć tygodnikowi rejestrację za to, że "Nasza Niwa" korzysta z klasycznej pisowni białoruskiej, a nie z obowiązującej obecnie na skutek reformy przeprowadzonej przez bolszewików po utworzeniu BSRR. Zapis Ustawy o druku, o niedopuszczalności naruszenia "ogólnoprzyjętych norm pisowni" powstał z inicjatywy administracji prezydenta. Przykłady można mnożyć.
Tyle gwoli wprowadzenia, żeby spełnić prośbę kolegów z "TP", którzy chcieli, bym porównał prasę lokalną na Białorusi na przykładzie mojej i waszej gazety. Wprowadzenie - niezbędne, gdyż bez niego nie da się zrozumieć istoty podstawowych różnic między prasą polską a białoruską.

Dwie różnice podstawowe: Moja gazeta jest bardziej upolityczniona

Proszę sobie wyobrazić, że
ds. druku, który chciał cofnąć tygodnikowi rejestrację za to, że "Nasza Niwa" korzysta z klasycznej pisowni białoruskiej, a nie z obowiązującej obecnie na skutek reformy przeprowadzonej przez bolszewików po utworzeniu BSRR. Zapis Ustawy o druku, o niedopuszczalności naruszenia "&lt;orig&gt;ogólnoprzyjętych&lt;/&gt; norm pisowni" powstał z inicjatywy administracji prezydenta. Przykłady można mnożyć.<br>Tyle gwoli wprowadzenia, żeby spełnić prośbę kolegów z "TP", którzy chcieli, bym porównał prasę lokalną na Białorusi na przykładzie mojej i waszej gazety. Wprowadzenie - niezbędne, gdyż bez niego nie da się zrozumieć istoty podstawowych różnic między prasą polską a białoruską.<br><br>&lt;tit&gt;Dwie różnice podstawowe: Moja gazeta jest bardziej upolityczniona&lt;/&gt;<br><br>Proszę sobie wyobrazić, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego