Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
wyścigów konnych w Polsce liczy już 160 lat. Nieoficjalnie pojedynki rozgrywano jednak dużo wcześniej - znany z zapisów jest wyścig, w którym klacz Kazimierza Rzewuskiego pokonała konia posła angielskiego Whitwotha.
W XIX w. wzrosło zainteresowanie końmi w Polsce - powstały stadniny, powiększyły i wzbogaciły się hodowle (w połowie stulecia sprowadzono nowy materiał hodowlany), rozwinęły się wyścigi. W 1880 r. powstał totalizator.

Niebywałe sukcesy

Okres powstania styczniowego spowodował zamknięcie warszawskich wyścigów, jednak w latach 80. polskie konie odnosiły niebywałe sukcesy na terenie imperium rosyjskiego.
Jednak, jak twierdzą znawcy, wszystko zaczęło się od Rulera - ogiera sprowadzonego na wyścigi warszawskie na początku XX w. Był to
wyścigów konnych w Polsce liczy już 160 lat. Nieoficjalnie pojedynki rozgrywano jednak dużo wcześniej - znany z zapisów jest wyścig, w którym klacz Kazimierza Rzewuskiego pokonała konia posła angielskiego Whitwotha.<br>W XIX w. wzrosło zainteresowanie końmi w Polsce - powstały stadniny, powiększyły i wzbogaciły się hodowle (w połowie stulecia sprowadzono nowy materiał hodowlany), rozwinęły się wyścigi. W 1880 r. powstał totalizator.<br><br>&lt;tit&gt;Niebywałe sukcesy&lt;/&gt;<br><br>Okres powstania styczniowego spowodował zamknięcie warszawskich wyścigów, jednak w latach 80. polskie konie odnosiły niebywałe sukcesy na terenie imperium rosyjskiego.<br>Jednak, jak twierdzą znawcy, wszystko zaczęło się od Rulera - ogiera sprowadzonego na wyścigi warszawskie na początku XX w. Był to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego