Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 15/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
epidemii BSE, która wybuchła na Wyspach Brytyjskich, był pokarm roślinożernych krów. Od dawna karmiono je mączką, do produkcji której używano mięsa, kości lub podrobów bydlęcych. W ten sposób wirus z nieżywych już zwierząt dostawał się wraz z pokarmem do zdrowych.
Komisja Europejska wprowadziła w Unii Europejskiej całkowity zakaz karmienia zwierząt hodowlanych mączkami pochodzenia zwierzęcego. Wprowadziła również zakaz sprzedaży bydła starszego niż 30-miesięczne, jeśli nie zostało ono przebadane pod kątem BSE.
Kolejną konsekwencją epidemii jest zakaz sprzedaży żelatyny - produktu pochodzenia wołowego. Polska nie wpuszcza mięsa m. in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Belgii i Danii.

Przeciek oleju

Z kolei przyczyną
epidemii BSE, która wybuchła na Wyspach Brytyjskich, był pokarm roślinożernych krów. Od dawna karmiono je mączką, do produkcji której używano mięsa, kości lub podrobów bydlęcych. W ten sposób wirus z nieżywych już zwierząt dostawał się wraz z pokarmem do zdrowych. <br>Komisja Europejska wprowadziła w Unii Europejskiej całkowity zakaz karmienia zwierząt hodowlanych mączkami pochodzenia zwierzęcego. Wprowadziła również zakaz sprzedaży bydła starszego niż 30-miesięczne, jeśli nie zostało ono przebadane pod kątem BSE. <br>Kolejną konsekwencją epidemii jest zakaz sprzedaży żelatyny - produktu pochodzenia wołowego. Polska nie wpuszcza mięsa m. in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Belgii i Danii. <br><br>&lt;tit&gt;Przeciek oleju&lt;/&gt;<br><br>Z kolei przyczyną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego