Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
ma innych?
A było to po prostu tak: Janek Łomnicki wpadł na pomysł, żebym ja zagrała - w czasie któregoś wspólnego spaceru z psami. Wyprowadzaliśmy nasze psy na tę samą łączkę pod Skocznią.
Nie mogę powiedzieć, żebym przyjęła rolę Modrzejewskiej z lekkim sercem, bez niepokoju. Wiedziałam, że to będzie nobilitacja, wielki honor. Serial miał opowiadać przede wszystkim o życiu Modrzejewskiej, lecz jednak z fragmentami jej ról. Jak to zrobić? Rekonstruować jej sztukę? Zagrać jak Modrzejewska? Absurd; nie mówiąc o tym, że nikt nie wie, jak właściwie grała Modrzejewska. Lecz warunki, w jakich film powstawał, zepchnęły mnie na pozycję szczególnie niekorzystną.
Zabieraliśmy się
ma innych?<br>A było to po prostu tak: Janek Łomnicki wpadł na pomysł, żebym ja zagrała - w czasie któregoś wspólnego spaceru z psami. Wyprowadzaliśmy nasze psy na tę samą łączkę pod Skocznią.<br>Nie mogę powiedzieć, żebym przyjęła rolę Modrzejewskiej z lekkim sercem, bez niepokoju. Wiedziałam, że to będzie nobilitacja, wielki honor. Serial miał opowiadać przede wszystkim o życiu Modrzejewskiej, lecz jednak z fragmentami jej ról. Jak to zrobić? Rekonstruować jej sztukę? Zagrać jak Modrzejewska? Absurd; nie mówiąc o tym, że nikt nie wie, jak właściwie grała Modrzejewska. Lecz warunki, w jakich film powstawał, zepchnęły mnie na pozycję szczególnie niekorzystną.<br>Zabieraliśmy się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!