Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
może służyć za dowód błędu i jako błąd może wpływać we właściwych granicach na karalność, nie może jednak usprawiedliwiać obrony koniecznej".
Na początku listopada 1930 roku "Kurier Warszawski" (nr 305, wyd. por.) poinformował, że wniosek kasacyjny w sprawie Józefa Wójcika został przez Sąd Najwyższy odrzucony.


Zabójstwo w "Ziemiańskiej"

Rozumienie oficerskiego honoru w wydaniu pułkownika Józefa Dańca było obowiązujące i w latach następnych, gdy sprawował funkcję szefa wojskowego wymiaru sprawiedliwości. Widać to wyraźnie w wielu sprawach. Także i w tej - choć już w sposób szczątkowy - którą Wojskowy Sąd Okręgowy rozpatrywał w połowie maja 1933 roku.
Oskarżonym był major Jerzy Stawiński. Akt oskarżenia
może służyć za dowód błędu i jako błąd może wpływać we właściwych granicach na karalność, nie może jednak usprawiedliwiać obrony koniecznej"&lt;/&gt;.<br>Na początku listopada 1930 roku "Kurier Warszawski" (nr 305, wyd. por.) poinformował, że wniosek kasacyjny w sprawie Józefa Wójcika został przez Sąd Najwyższy odrzucony.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Zabójstwo w "Ziemiańskiej"&lt;/&gt;<br><br>Rozumienie oficerskiego honoru w wydaniu pułkownika Józefa Dańca było obowiązujące i w latach następnych, gdy sprawował funkcję szefa wojskowego wymiaru sprawiedliwości. Widać to wyraźnie w wielu sprawach. Także i w tej - choć już w sposób szczątkowy - którą Wojskowy Sąd Okręgowy rozpatrywał w połowie maja 1933 roku.<br>Oskarżonym był major Jerzy Stawiński. Akt oskarżenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego