Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
Polsce rozpoczęto w 1952 r.
Od pierwszego wynalazku Otisa minęło ponad 160 lat, a mimo to koparki, pod względem struktury konstrukcji i rodzaju stosowanych mechanizmów, przeszły mniejsze przeobrażenia, niż by to wynikało z ogólnego rozwoju techniki [36]. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu obserwuje się zasadnicze zmiany, które powstały w wyniku zastosowania hydraulicznego przeniesienia napędu (rys. 1.2).
Współczesne koparki składają się trzech głównych zespołów konstrukcyjnych, do których należą: podwozie, nadwozie i osprzęt.
Podwozie stanowi podstawę koparki. Jest ono wyposażane w różnego rodzaju układy jezdne służące do przemieszczania koparki.
W nadwoziu znajdują się główne mechanizmy napędowe oraz układy sterowania i silnik spalinowy wraz
Polsce rozpoczęto w 1952 r.<br>Od pierwszego wynalazku Otisa minęło ponad 160 lat, a mimo to koparki, pod względem struktury konstrukcji i rodzaju stosowanych mechanizmów, przeszły mniejsze przeobrażenia, niż by to wynikało z ogólnego rozwoju techniki [36]. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu obserwuje się zasadnicze zmiany, które powstały w wyniku zastosowania hydraulicznego przeniesienia napędu (rys. 1.2).<br>Współczesne koparki składają się trzech głównych zespołów konstrukcyjnych, do których należą: podwozie, nadwozie i osprzęt.<br>Podwozie stanowi podstawę koparki. Jest ono wyposażane w różnego rodzaju układy jezdne służące do przemieszczania koparki.<br>W nadwoziu znajdują się główne mechanizmy napędowe oraz układy sterowania i silnik spalinowy wraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego