Typ tekstu: Książka
Autor: Kłyszejko-Stefanowicz Leokadia
Tytuł: Cytobiochemia
Rok: 1995
z syntezą DNA i odbywa się poza fazą S cyklu komórkowego. Występują one głównie w komórkach nie ulegających podziałowi, znajdowanych najczęściej u dojrzałych zwierząt (brak ich w embrionach), są włączane w chromatynę niezależnie od replikacji DNA, reprezentując strukturalne warianty większości histonów.
Molekularne znaczenie wariantów histonowych pozostaje w sferze hipotez. Duża ich liczba wydaje się pomnażać różnorodność typów histonowych oraz ich komórkową specyficzność. Prawdopodobnie te różnice odgrywają rolę czynnościową. Być może warianty histonów okazują wpływ na długość łącznikowego DNA, interakcje nukleosom-nukleosom i stąd na wyższego rzędu strukturę chromatyny, a przez to na jej funkcję.
11.2.6. Modyfikacje struktury pierwszorzędowej histonów
Histony
z syntezą DNA i odbywa się poza fazą S cyklu komórkowego. Występują one głównie w komórkach nie ulegających podziałowi, znajdowanych najczęściej u dojrzałych zwierząt (brak ich w embrionach), są włączane w chromatynę niezależnie od replikacji DNA, reprezentując strukturalne warianty większości histonów.<br>Molekularne znaczenie wariantów histonowych pozostaje w sferze hipotez. Duża ich liczba wydaje się pomnażać różnorodność typów histonowych oraz ich komórkową specyficzność. Prawdopodobnie te różnice odgrywają rolę czynnościową. Być może warianty histonów okazują wpływ na długość łącznikowego DNA, interakcje nukleosom-nukleosom i stąd na wyższego rzędu strukturę chromatyny, a przez to na jej funkcję.<br>&lt;tit1&gt;11.2.6. Modyfikacje struktury pierwszorzędowej histonów&lt;/&gt;<br>Histony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego