Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
była przyczyną wielu trudności produkcyjnych i odbiorczych.
Pierwszą produkcyjną partię kątomierzy w liczbie 10 sztuk przekazano do odbioru rzeczoznawcy COMU 10.02.1929 r. Badania przeprowadziła komisja w składzie prawie identycznym, jak przed rokiem i stwierdziła "niedostateczną czułość strzałek magnetycznych".
Aby rozstrzygnąć zaistniałe zjawisko, komisja ta zaleciła przeprowadzenie porównań czułości igły magnetycznej polskiego kątomierza z czułością kątomierza busoli produkcji francuskiej.
Porównania wypadły na korzyść polskiego przyrządu i przystąpiono do dalszej jego produkcji. Jednak w listopadzie roku 1930 stwierdzono rozmagnesowanie się igieł w kątomierzach użytkowanych w jednostkach liniowych.
Spowodowało to czasowe przerwanie ich dalszej produkcji oraz podjęcie energicznych działań technicznych, aby ten
była przyczyną wielu trudności produkcyjnych i odbiorczych.<br>Pierwszą produkcyjną partię kątomierzy w liczbie 10 sztuk przekazano do odbioru rzeczoznawcy COMU 10.02.1929 r. Badania przeprowadziła komisja w składzie prawie identycznym, jak przed rokiem i stwierdziła "niedostateczną czułość strzałek magnetycznych".<br>Aby rozstrzygnąć zaistniałe zjawisko, komisja ta zaleciła przeprowadzenie porównań czułości igły magnetycznej polskiego kątomierza z czułością kątomierza busoli produkcji francuskiej.<br>Porównania wypadły na korzyść polskiego przyrządu i przystąpiono do dalszej jego produkcji. Jednak w listopadzie roku 1930 stwierdzono rozmagnesowanie się igieł w kątomierzach użytkowanych w jednostkach liniowych.<br>Spowodowało to czasowe przerwanie ich dalszej produkcji oraz podjęcie energicznych działań technicznych, aby ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego