Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
odbywa się również synteza witaminy D pod wpływem promieni ultrafioletowych.
W pewnych częściach organizmu występują narządy pochodne skóry, które rozwijają się z jej niektórych składników i są z nią ściśle związane pod względem czynnościowym. Do narządów pochodnych skóry należą włosy, pióra, pazury (u człowieka paznokcie), rogi, kopyta, gruczoł mlekowy i in.
1. Skóra (cutis s. derma)
Skóra (ryc. 169, 170) składa się z: 1. naskórka (epidermis) pochodzenia ektodermalnego, 2. skóry właściwej (cutis propria s. corium) pochodzenia mezenchymalnego, która łączy się z tkankami głębiej leżącymi za pomocą tkanki podskórnej (subcutis s. tela subcutanea), także pochodzenia mezenchymalnego.
Przy otworach ciała skóra przechodzi w
odbywa się również synteza witaminy D pod wpływem promieni ultrafioletowych.<br>W pewnych częściach organizmu występują narządy pochodne skóry, które rozwijają się z jej niektórych składników i są z nią ściśle związane pod względem czynnościowym. Do narządów pochodnych skóry należą włosy, pióra, pazury (u człowieka paznokcie), rogi, kopyta, gruczoł mlekowy i in.<br>1. Skóra (cutis s. derma)<br>Skóra (ryc. 169, 170) składa się z: 1. naskórka (epidermis) pochodzenia ektodermalnego, 2. skóry właściwej (cutis propria s. corium) pochodzenia mezenchymalnego, która łączy się z tkankami głębiej leżącymi za pomocą tkanki podskórnej (subcutis s. tela subcutanea), także pochodzenia mezenchymalnego.<br>Przy otworach ciała skóra przechodzi w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego