Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 11
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1976
z nas, kilkunastoosobowa grupa otacza go i wypytuje "no i czego chcieli?". Ów opowiada: "Pyta mnie: 'na wojnie byliście'? - 'W AK'. - 'A w wojsku?' - 'Nie'. - 'A dlaczego?' - 'A bo siedziałem w więzieniu'. - 'A za co?' - 'Za organizację nielegalną. Bo walczyliśmy o socjalizm o humanistycznym obliczu. Bo za Bieruta to było inaczej'". Po chwili wychodzi następny, słuchacze ruszają po kolejną relację.
Posłuchania te trwały przez szereg następnych dni. Czasami redukowały się do pytania "czy macie coś do powiedzenia?", czasami były dłuższym wywiadem na temat pozycji rodzinnej, zawodowej i światopoglądowej.
Po umundurowaniu nas (mundur polowy - dres spełniający rolę piżamy - drobiazgi) zrobiono zbiórkę, na
z nas, kilkunastoosobowa grupa otacza go i wypytuje "&lt;q&gt;no i czego chcieli?&lt;/&gt;". Ów opowiada: "&lt;q&gt;Pyta mnie: 'na wojnie byliście'? - 'W AK'. - 'A w wojsku?' - 'Nie'. - 'A dlaczego?' - 'A bo siedziałem w więzieniu'. - 'A za co?' - 'Za organizację nielegalną. Bo walczyliśmy o socjalizm o humanistycznym obliczu. Bo za Bieruta to było inaczej'"&lt;/&gt;. Po chwili wychodzi następny, słuchacze ruszają po kolejną relację.<br>Posłuchania te trwały przez szereg następnych dni. Czasami redukowały się do pytania "&lt;q&gt;czy macie coś do powiedzenia?&lt;/&gt;", czasami były dłuższym wywiadem na temat pozycji rodzinnej, zawodowej i światopoglądowej.<br>Po umundurowaniu nas (mundur polowy - dres spełniający rolę piżamy - drobiazgi) zrobiono zbiórkę, na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego