Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
młodzieży, a już na pewno nie chcą się z nią dzielić władzą" (29 marca 1989 r.)

Halina Skibniewska: "Jak tu mówić o perspektywach społecznych, gdy parę milionów Polaków wegetuje w warunkach urągających higienie, bezpieczeństwu, w zagęszczeniu, które wywołuje napięcia, konflikty i agresję" (17 lipca 1987 r.)

Rady miały przyciągać elity intelektualne, stwarzając im pełną swobodę wypowiedzi i możliwość udziału w przygotowywaniu wielu decyzji, choć nie w ich podejmowaniu. Była to koncepcja kontrolowanego poszerzania sfery swobód dla intelektualistów, przy czym decyzje co do zakresu swobód zawsze pozostawały w gestii władz.

Równolegle wprowadzano do struktury prawnej państwa instytucje nieistniejące w tzw. realnym socjalizmie
młodzieży, a już na pewno nie chcą się z nią dzielić władzą" (29 marca 1989 r.)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;Halina Skibniewska: "Jak tu mówić o perspektywach społecznych, gdy parę milionów Polaków wegetuje w warunkach urągających higienie, bezpieczeństwu, w zagęszczeniu, które wywołuje napięcia, konflikty i agresję" (17 lipca 1987 r.)&lt;/&gt;<br><br>Rady miały przyciągać elity intelektualne, stwarzając im pełną swobodę wypowiedzi i możliwość udziału w przygotowywaniu wielu decyzji, choć nie w ich podejmowaniu. Była to koncepcja kontrolowanego poszerzania sfery swobód dla intelektualistów, przy czym decyzje co do zakresu swobód zawsze pozostawały w gestii władz.<br><br>Równolegle wprowadzano do struktury prawnej państwa instytucje nieistniejące w tzw. realnym socjalizmie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego