Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
nie spełnionymi potrzebami.
Niepokój rodziców powinna natomiast wzbudzić samotna ucieczka dziecka w nierzeczywistość, wycofanie się, ukrywanie się przed innymi w swym wewnętrznym świecie. Takie zjawisko sygnalizuje złą sytuację emocjonalną dziecka w rodzinie i wymaga troskliwego zajęcia się sprawą.
Skłonność do fantazjowania idzie na ogół w parze ze szczególną wrażliwością i inteligencją dziecka. Jest działalnością bezinteresowną i nie ma na celu wprowadzanie nikogo w błąd. Można powiedzieć, że jest to działanie artystyczne, ale na użytek własny, a nie innych. Dziecko tworzy wewnętrzny teatr z sobą, jako jedynym żywym aktorem w roli głównej.
Częste fantazjowanie stwarza dziecku okazję do ćwiczenia postaw i zachowań
nie spełnionymi potrzebami.<br>Niepokój rodziców powinna natomiast wzbudzić samotna ucieczka dziecka w nierzeczywistość, wycofanie się, ukrywanie się przed innymi w swym wewnętrznym świecie. Takie zjawisko sygnalizuje złą sytuację emocjonalną dziecka w rodzinie i wymaga troskliwego zajęcia się sprawą.<br>Skłonność do fantazjowania idzie na ogół w parze ze szczególną wrażliwością i inteligencją dziecka. Jest działalnością bezinteresowną i nie ma na celu wprowadzanie nikogo w błąd. Można powiedzieć, że jest to działanie artystyczne, ale na użytek własny, a nie innych. Dziecko tworzy wewnętrzny teatr z sobą, jako jedynym żywym aktorem w roli głównej.<br>Częste fantazjowanie stwarza dziecku okazję do ćwiczenia postaw i zachowań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego