Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
mają nadal tendencję do poruszania się w obrębie tych samych ról - pisze Alicja Pacewicz w książce "Dzieci alkoholików. Jak je rozumieć, jak im pomagać".
- Te dzieci, które nie uzyskają pomocy, wyrastają na źle przystosowanych, nieradzących sobie z własnym życiem i nieszczęśliwych dorosłych - zauważa Pacewicz.
Dorosłe dzieci alkoholików nie potrafią tworzyć intymnych związków i boją się utraty własnego "ja" w bliskich kontaktach. Obawiają się zdemaskowania własnej nieatrakcyjności i porzucenia, dlatego ukrywają swe prawdziwe uczucia.
Są nadmierne lojalne, obawiają się utraty kontroli, mają tendencję do kłamstwa bez powodu - nawet wtedy, gdy łatwiej byłoby powiedzieć prawdę.
W dorosłym życiu albo biorą nadmierną odpowiedzialność, albo
mają nadal tendencję do poruszania się w obrębie tych samych ról - pisze Alicja Pacewicz w książce "Dzieci alkoholików. Jak je rozumieć, jak im pomagać".<br>- Te dzieci, które nie uzyskają pomocy, wyrastają na źle przystosowanych, &lt;orig&gt;nieradzących&lt;/&gt; sobie z własnym życiem i nieszczęśliwych dorosłych - zauważa Pacewicz.<br>Dorosłe dzieci alkoholików nie potrafią tworzyć intymnych związków i boją się utraty własnego "ja" w bliskich kontaktach. Obawiają się zdemaskowania własnej nieatrakcyjności i porzucenia, dlatego ukrywają swe prawdziwe uczucia.<br>Są nadmierne lojalne, obawiają się utraty kontroli, mają tendencję do kłamstwa bez powodu - nawet wtedy, gdy łatwiej byłoby powiedzieć prawdę.<br>W dorosłym życiu albo biorą nadmierną odpowiedzialność, albo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego