Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
pomacham łopatą: z ochrony naturalnego odpływu wód wynika, że właściciel gruntu niżej położonego nie może sprzeciwić się temu odpływowi przez jego grunt. Taka zasada legła u podstaw powstania ustawy wodnej i trwa niezmiennie do dzisiaj, niezależnie od transformacji i rozwoju naszej państwowości, nawet obowiązywała podczas okupacji. Jeżeli pan inspektor mgr inż. Tomasz Bandura o tym nie słyszał, to zalecam.
1. Najwyższy Trybunał Administracyjny w wyroku z dnia 12 IX 1930 r. L. rej. 5058 orzekł, że art. 17 ustawy wodnej z 1992 r. zobowiązuje właściciela gruntu niżej położonego do znoszenia naturalnego odpływu z gruntu wyżej położonego.
2. W znowelizowanym prawie wodnym
pomacham łopatą: z ochrony naturalnego odpływu wód wynika, że właściciel gruntu niżej położonego nie może sprzeciwić się temu odpływowi przez jego grunt. Taka zasada legła u podstaw powstania ustawy wodnej i trwa niezmiennie do dzisiaj, niezależnie od transformacji i rozwoju naszej państwowości, nawet obowiązywała podczas okupacji. Jeżeli pan inspektor mgr inż. Tomasz Bandura o tym nie słyszał, to zalecam.<br>1. Najwyższy Trybunał Administracyjny w wyroku z dnia 12 IX 1930 r. L. rej. 5058 orzekł, że art. 17 ustawy wodnej z 1992 r. zobowiązuje właściciela gruntu niżej położonego do znoszenia naturalnego odpływu z gruntu wyżej położonego.<br>2. W znowelizowanym prawie wodnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego