Typ tekstu: Książka
Autor: Strzałkowski Adam
Tytuł: O siłach rządzących światem
Rok: 1996
sił jądrowych. Muszą one, poza zależnością od odległości nukleonów, zależeć w jakiś sposób od kierunku w przestrzeni. Skąd jednak taka zależność może pochodzić?
Oddziaływania między nukleonami mogą zależeć również od innych poza ich odległością cech nukleonów, takich jak pęd czy moment pędu w ich ruchu, a także ich spiny i izospiny. Jest oczywiste, że mając do dyspozycji obok wektora odległości R również wektory spinów nukleonów S1 i S2, możemy część niecentralną oddziaływania utworzyć jako zależną od wzajemnej orientacji tych wektorów (rys.4.4). Skąd jednak znaleźć możemy postać tej zależności?
Gdy w naszym opisie świata pojawia się nowe oddziaływanie, o którym
sił jądrowych. Muszą one, poza zależnością od odległości nukleonów, zależeć w jakiś sposób od kierunku w przestrzeni. Skąd jednak taka zależność może pochodzić? <br>Oddziaływania między nukleonami mogą zależeć również od innych poza ich odległością cech nukleonów, takich jak pęd czy moment pędu w ich ruchu, a także ich spiny i izospiny. Jest oczywiste, że mając do dyspozycji obok wektora odległości R również wektory spinów nukleonów S1 i S2, możemy część niecentralną oddziaływania utworzyć jako zależną od wzajemnej orientacji tych wektorów (rys.4.4). Skąd jednak znaleźć możemy postać tej zależności? <br>Gdy w naszym opisie świata pojawia się nowe oddziaływanie, o którym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego