Typ tekstu: Książka
Autor: Kusch Włodzimierz
Tytuł: Co o promieniowaniu wiedzieć powinniśmy
Rok: 1998
w skali czasowej nanosekund (10-9s), zatem w celu ewentualnego ingerowania w przebieg procesu należy najpierw zrozumieć jego kolejno następujące fazy przy zastosowaniu różnych geometrii i przy różnych kombinacjach (ilościowych) składników paliwa.
Pomysł konfiguracji zaproponowanej przez Tellera jeszcze w końcu 1946 r. to sferyczne warstwy plutonu i paliwa termojądrowego. Kompresja izotopów wodoru spowodowana wybuchem otaczających klasycznych ładunków miała wywołać zapłon reakcji D+T, a neutrony emitowane w tej reakcji służyłyby do zapoczątkowania reakcji łańcuchowej w plutonie. Projekt zarzucono wobec niezbyt obiecujących wyników obliczeń teoretycznych, jak i wobec nowych koncepcji.
W 1950 r. fizycy otrzymali zezwolenie prezydenta Trumana na przeprowadzenie próbnych wybuchów
w skali czasowej nanosekund (10-9s), zatem w celu ewentualnego ingerowania w przebieg procesu należy najpierw zrozumieć jego kolejno następujące fazy przy zastosowaniu różnych geometrii i przy różnych kombinacjach (ilościowych) składników paliwa.<br>Pomysł konfiguracji zaproponowanej przez Tellera jeszcze w końcu 1946 r. to sferyczne warstwy plutonu i paliwa termojądrowego. Kompresja izotopów wodoru spowodowana wybuchem otaczających klasycznych ładunków miała wywołać zapłon reakcji D+T, a neutrony emitowane w tej reakcji służyłyby do zapoczątkowania reakcji łańcuchowej w plutonie. Projekt zarzucono wobec niezbyt obiecujących wyników obliczeń teoretycznych, jak i wobec nowych koncepcji.<br>W 1950 r. fizycy otrzymali zezwolenie prezydenta Trumana na przeprowadzenie próbnych wybuchów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego