Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
tym większe, im bardziej centralnie skupione są protony w jądrze. Innym źródłem informacji o rozkładzie ładunku są widma tzw. atomów mionowych (p. 4.1.7).
Rozkłady gęstości protonów i neutronów pokrywają się dla lekkich i średnich jąder, dla ciężkich rozkład neutronów rozciąga się nieco dalej. Maksymalna gęstość nukleonów dla wszystkich jąder o ((...)) jest stała i wynosi ((...))
Rozkład ładunku i masy w dużych i małych jądrach pokazano na rys. 1.3 a i b. W dużych jądrach występuje centralny rdzeń o stałej gęstości ładunku oraz rozmyty obszar zewnętrzny.
Jak pokazano na rys. 1.2, energia wiązania jest prawie stała dla trwałych jąder
tym większe, im bardziej centralnie skupione są protony w jądrze. Innym źródłem informacji o rozkładzie ładunku są widma tzw. atomów mionowych (p. 4.1.7).<br> Rozkłady gęstości protonów i neutronów pokrywają się dla lekkich i średnich jąder, dla ciężkich rozkład neutronów rozciąga się nieco dalej. Maksymalna gęstość nukleonów dla wszystkich jąder o ((...)) jest stała i wynosi ((...)) <br> Rozkład ładunku i masy w dużych i małych jądrach pokazano na rys. 1.3 a i b. W dużych jądrach występuje centralny rdzeń o stałej gęstości ładunku oraz rozmyty obszar zewnętrzny.<br> Jak pokazano na rys. 1.2, energia wiązania jest prawie stała dla trwałych jąder
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego